Pomóż walczyć o życie i marzenia!

Z Twoją pomocą to możliwe!

Wszyscy za Jednego…

Jacek Gaworski to prawdziwy wojownik, któremu nie brakuje ducha walki, jednak by dożyć Igrzysk Paraolimpijskich potrzebuje 135 tysięcy złotych. Włącz się do akcji i Uratuj Gawora! Każda złotówka jest na wagę ludzkiego życia i olimpijskiego złota!

baner

Z dnia na dzień, wysportowanego mężczyznę powaliła na szpitalne łóżko niczym bezwładny worek. Odebrała wzrok, mowę, czucie w rękach i ciele od pasa w dół. Po długim pobycie w szpitalu, całej serii badań – rozpoznanie – stwardnienie rozsiane.. Pozostawiony sam sobie bez refundacji leczenia, którego koszty są ogromne.

Rozpoczyna dramatyczną walkę, którą toczy do dziś, o tyle trudniejszą, że od 2012 roku ma drugiego wroga – nowotwór mnogi rdzenia. Wymaga natychmiastowej operacji, a następnie chemioterapii . Ze względu na lokalizację, ilość guzów nowotworowych oraz obciążenie ciężką postacią SM, dostaje odmowę leczenia w Polsce. Gaworscy rozpaczliwie przeczesują świat w poszukiwaniu szansy na ratunek.

Po długich poszukiwaniach znajdują zagraniczną klinikę, która podejmuje się leczenia terapią eksperymentalną. Koszt to kilkadziesiąt tysięcy euro!

By opłacić leczenie wyprzedali wszystko, co miało jakąkolwiek wartość materialną, nawet ślubne obrączki.
Ale to za mało!
Obie choroby odebrały mu godność,
Nie zdołały go jednak pozbawić chęci do życia i zapału do walki.
Dziś mimo niepełnosprawności uprawia szermierkę siedząc na wózku i ma wielką szansę na to, by wystartować w Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro 2016.

Musi tylko do nich dożyć!

jacek_gaworski_szpital

 

Nazywam się Jacek Gaworski przez 22 lata uprawiałem wyczynowo szermierkę. Jako florecista zobyłem dziesiątki medali. Byłem mistrzem Polski, członkiem kadry narodowej i olimpijskiej.

Choroba zaatakowała nagle w 2004 r. Diagnoza stwardnienie rozsiane. Jak kiedyś na planszy, stanąłem do walki z chorobą ale bez wsparcia innych zaczynam przegrywać.

Zapraszam do obejrzenia mojej przygody ze sportem. 22 lata na planszy w pigułce:

Całe moje sportowe życie opierało się na zasadach fair play, chęci reprezentowania ojczyzny tak by cały świat wiedział, że jest taki kraj jak Polska i są w nim świetni sportowcy. Byliśmy nagradzani dyplomami, pucharami, uściskiem dłoni prezesa, nie było mowy o pieniądzach. Wszystkim nam to w zupełności wystarczało, by dawać z siebie wszystko.

Wówczas nawet przez chwilę nie pomyślałem, że kiedyś brak pieniędzy zagrozi mojemu życiu. W 2004 roku z dnia na dzień straciłem mowę, wzrok, władzę w rękach, czucie od pasa w dół. Z człowieka aktywnego stałem się workiem bezwładnie leżącym na szpitalnym łóżku. Rozpoznanie – stwardnienie rozsiane. Nikt nie wytłumaczył mi co to jest za choroba, co kryje się za skrótem SM!

Dzięki terapii wróciłem do uprawiania szermierki z tym, że teraz walczę na wózku inwalidzkim. Znów godnie reprezentuję Polskę na planszach świata.

Niestety w 2012 roku rozpoznano u mnie nowotwór mnogi rdzenia i sytuacja się powtórzyła. Dowiedziałem się, że nie ma dla mnie leczenia bo chemia i naświetlania uszkodzą rdzeń, a nikt w Polsce nie ma doświadczenia w operowaniu tak bardzo skomplikowanych przypadków. Takie doświadczenie mają kliniki za granicą, ale tam trzeba płacić tysiące Euro, a leczenie będzie wieloetapowe.

Dramatyczne jest to, że w jednej i drugiej chorobie okazało się, że pieniądz jest „przepustką do życia”.

Cały czas walczę, ale bez Waszego wsparcia przegram!

Zapraszam na moją stronę gdzie znajdziecie więcej informacji o mnie: www.jacekgaworski.pl

Przyjaciele kampanii:

logo_jacek_gaworski

logo_pomoz_walczyc

 

Kampania bez kwoty minimalnej – zgromadzone środki, zostaną przelane na konto twórcy kampanii.

Brak informacji o aktywnościach.
 • Anonim

  Kwota: 10 PLN

  02-07-2016

 • Anonim

  Kwota: 100 PLN

  01-07-2016

 • Anonim

  Kwota: 10 PLN

  01-07-2016

 • Anonim

  Kwota: 1 PLN

  01-07-2016

 • Anonim

  Kwota: 20 PLN

  29-06-2016

 • Anonim

  Kwota: 20 PLN

  29-06-2016

 • Anonim

  Kwota: 100 PLN

  19-06-2016

 • Anonim

  Kwota: 45 PLN

  18-06-2016

 • Anonim

  Kwota: 10 PLN

  25-05-2016

 • Anonim

  Kwota: 10 PLN

  10-05-2016

 • Anonim

  Kwota: 10 PLN

  21-04-2016

 • Anonim

  Kwota: 10 PLN

  20-04-2016

 • Anonim

  Kwota: 25 PLN

  15-04-2016